Trocha té historie

Pravěk

LidmanoviV Machovské Lhotě povstala z pivního oparu a cigaretového kouře hospody "U Lidmanů", kterou v rukou pevně třímala hospodská Maruška, kapela Domamazec. Stalo se tak někdy v druhé polovině osmdesátých let minulého století.(Přesné datum nelze určit podobně, jako nejde určit přesné datum vzniku černého uhlí na Donbasu, Velkého Třesku, kapelníkovo narození, atd.) Když se cestou do krčmy zakládající členové dohadovali, jaký bude mít akce dopad na jejich tělesnou schránku a následující víkend, slovy:"To zas asi bude doma mazec", nevědomky dali název nově vznikajícímu tělesu.

V těchto pravěkých dobách hrála kapela ve složení:

Starověk

U Lidmanů Později, všemi demokraticky samozvaný kapelník Kača, přináší první desku hradeckého Nadorazu.Ta všem zásadně rozšiřuje obzor a ovlivňuje hudební směr Domamazce. Tento násilný, ale jak dnes již víme nezbytný přechod od country k dixielandu, byl pro muzikanty tak radikální, že ještě v současné době jsou zmítání mezi těmito styly. Ne náhodou, je proto Domamazec prezentován jako countryjazzové seskupení s prvky bluesrocku. Nejmenovaný člen to kdysi nazval "Hudební bramboračkou". Název nic moc, ale když se taková bramboračka pořádně okoření….!

Krátce po této události hrála kapela v tomto složení:

Novověk

Logo

A tady už začíná datovaná historie vokálněinstrumentálního tělesa Domamazec. V roce 1988 oslovil skupinu pan Petr Tyč a domluvil první oficiální vystoupení "Kapely".Bylo to na Nultém ročníku, dnes už legendární soutěže výrobců ovocných vín, zvané Čůčobraní. Domamazec tak zazářil, že okamžitě získal doživotní angažmá na tuto akci, bez možnosti odvolání.

Nedávná minulost

Po nějaké době opouští kapela rodnou hospodu a stěhuje se na dlouhé roky do pohostinství "U Božky" v Nízké Srbské, kde za výčepem i v kuchyni kraluje nepřekonatelný Karel Šnábl. Zde se také ztrácí ze scény J.B.Dostál (Že by utajené příbuzenství s Járou Cimrmanem?) a na jeho místo přicházejí tři noví hráči.

Kapela pak mnoho let hraje ve složení:Vizitka

Domamazec vystupuje na pódiích regionálních tancovaček, kulturních akcí a soukromých opíječek. Traduje se, že komu na svatbě zahraje, tomu manželství vydrží ( stalo se 27.6.08).

Domamazec zezaduV roce 2007 odcházejí z kapely Roman Král, do té doby výrazně zajišťující dopravu skupiny, a Miloš Kříž, který se pokoušel ostatní naučit zpívat, aby je zpětně nahradil jeden Jan Bohumil Dostál. Skupina Domamazec

Žhavá současnost

Vzhledem k neschopnosti porvat se s rytmem, dochází k rozšíření členské základny o bubeníka. Udat tempo přichází Petr Kořínek, který záhy zjistí, že darmo házet perel sviním. V polovině roku 2012 přichází přizpůsobivý tambor Míra Zocher a stává se nedílnou součástí kapely, s nulovým hlasovacím právem, jako ostatní.

Aby to mělo pořádnou šťávu angažuje kapelník Dana Štěpánka, vynikajícího dechaře a jazzmena. Tou dobou to Bohumila ovanulo dálkami, skočil do kamionu a lítá někde po světě šírém. Místo něho nastupuje na post kytaristy a banjáka Milda Novotný.

Tady se dějiny Domamazce překlápí do budoucnosti. A to je jiná kapitola.